SAUNA

Ve SRC Kotelna jsou pro zákazníky připraveny dvě sauny - jedna venkovní a druhá vnitřní. Obě jsou vyrobeny ze dřeva ze severských smrků. Sauny jsou odizolovány a drží tak stálou teplotu díky minerální izolaci. Na prvky, které přicházejí do styku s tělem zákazníka jako jsou opěrky zad, opěrky hlavy, lavice a podlahové rošty, bylo použito kvalitní dřevo z bezsuké africké vrby abachi. 

Do vnitřní sauny se zákazník dostane z prostor bazénu. Kromě sauny pro šest lidí je zde také ochlazovací bazének, sprchovací kouty a odpočívárna vybavena lehátky a židlemi. Přes vnitřní saunu se zákazník dostane do venkovní sauny, která je oproti vnitřní sauně větší. Sauna má také vlatní odpočívací zónu. Před saunou jsou dřevěná lehátka, ochlazovací bazének a sprchy. 

 

Provoz vnitřní a venkovní sauny

V dopoledních hodinách si můžete objednat vnitřní saunu, kterou je nutné zarezervovat telefonicky alespoň 30 minut před objednaným termínem (doba vyhřátí vnitřní sauny je 30 minut). Podmínkou objednávky jsou min. 4 platící dospělé osoby. V případě nižšího počtu osob se účtuje poplatek 55,- za vyhřátí sauny.

 

Ceník sauny:

Sauna vnitřní 

Dospělý                                130 Kč

 

Sauna venkovní - v provozu v podzimních a zimních měsících

Dospělý 2 hodiny                   170 Kč

 

 

Sauna pro děti každé úterý 9.00 - 10.30 a středa 16.00 - 17.30
(teplota vzduchu 60-70 st., vnitřní sauna vyhrazena pouze pro rodiče s dětmi)

Dítě                                     60 Kč
Doprovod rodiče zdarma

 

  

Saunařské desatero

1. Saunující si odloží obuv, oděv, prádlo (veškeré šperky, hodinky). S sebou si vezme pouze mycí prostředky v plastových obalech, ručník a osušku (příp. prostěradlo).

2. Ve sprše se důkladně omyjeme mýdlem a osprchujeme teplou vodou. Vlasy si můžete umýt až před posledním vstupem do potírny. Před vstupem do potírny se vždy řádně osušíme.

3. Do potírny vstupujeme pouze s ručníkem nebo prostěradlem, které vždy pokládáme pod tělo. Při pocení se doporučuje masírovat pokožku rukama nebo kartáčem.

4. Dýchejte ústy, dýchání nosem vysušuje sliznice a způsobuje bolest hlavy. Pro rovnoměrné prohřátí organismu je lépe ležet než sedět.

5. Po procesu prohřátí, které trvá zpravidla 8 - 12 minut, následuje proces ochlazení. Při ochlazení pod sprchou můžeme postupovat od místa nejvzdálenějšího srdci až po hlavu (pravá noha, levá noha, pravá ruka, levá ruka, trup, hlava).

6. Při pocitu chladu se navrátíme zpět do potírny. Před tím je nutné se opět dokonale osušit.

7. Počet cyklů prohřátí a ochlazení volíme s ohledem na aktivity, které budou na saunování navazovat.

8. Po posledním ochlazení je dobré se znovu osprchovat vlažnou vodou a nepoužívat již mýdlo.

9. Do odpočívárny vstupuje saunující řádně osušen. Může si lehnout na lehátko zabalen do prostěradla. Měl by dopřát klidu sobě i ostatním odpočívajícím.

10. Vypocené tekutiny je dobré doplnit (minerální voda, nealko pivo, vlažný čaj atd.). V žádném případě nekonzumujte alkohol.