SOLÁRIUM

   

Pokud neradi ležíte na slunci z toho důvodu, že dlouho trvá než se krásně a souměrně opálíte nebo z nějakého úplně jiného, máme i pro vás řešení, kterým je naše turbo solárium. V soláriu strávíte chvíli a opálení je naprosto báječné! Speciální krémy a přípravky určené pro pokožku opalovanou v soláriu? Ani to pro nás není problém, tyto přípravky jsou vám u nás také nabízeny!

V našem centru je Vám k dispozici profesionální turbo vertikální solární sprcha Sun Shower 8000. Je dálkově obsluhována z recepce ovladačem, který je nastaven na dobu, kterou si sjednáte. Sami si jej spustíte vypínačem k tomu určeným. Po uplynutí sjednané doby dojde k automatickému vypnutí. V případě nutnosti si lze solárium vypnout ihned.

V recepci sportovního centra máte možnost zakoupit různé druhy solární kosmetiky několika značek.

 

Doporučená doba opalování

Před použitím solária Vám bude doporučena doba opalování. Ta je určena podle typu pleti a podle typu solária. Efekt opalování je také ovlivněn stavem a typem lidské kůže. Podle toho, jak lidská kůže reaguje na sluneční záření, dělíme populaci na 4 typy:

  1. Velmi citlivá pokožka - lidé světlé pleti, světlých nebo ryšavých vlasů, modrých očí, snesou nejvýše 5 - 10 minutový pobyt na přímém slunci. Pleť jim nanejvýš zčervená, nikdy nezhnědne, velmi snadno se spálí a olupuje.

  2. Citlivá pokožka - světlí lidé se světlými vlasy, modrýma a zelenýma očima, často mají pihy. Na přímém slunci mohou bezpečně pobývat 10 - 20 min. Snadno se spálí.

  3. Normálně citlivá pokožka - lidé s lehce tónovanou pletí, s hnědými a tmavě plavými vlasy. Mohou bezpečně pobývat na přímém slunci 20 - 30 min. Pleť jim hnědne a jen zřídka se spálí.

  4. Proti slunci odolná pokožka - lidé snědé pleti, tmavých vlasů, tmavých očí. Snesou pobyt na přímém slunci 45 min a více, snadno hnědnou.

 

Solární desatero

1) Vždy respektujte dobu opalování, která závisí na typu Vaší pokožky a typu solária. Opalujte se pouze ve schválených soláriích.

2) Odstraňujte šperky a veškerou dekorativní kosmetiku (oční stíny, parfémy…), protože velice často obsahují prvky, které zvyšují citlivost pokožky a mohou způsobit "bodové" opálení.

3) Nepoužívejte krémy obsahující ochranné faktory (kosmetika určená k opalování na slunci).

4) Vždy používejte klinicky testované přípravky, které jsou speciálně vyrobeny a určeny k opalování v soláriu.

5) Doporučujeme solární kosmetiku Magical sun a Extreme Tan.

6) Vždy používejte ochranu očních víček.

7) Před opalováním vyjměte oční čočky.

8) Při užívání antibiotik vynechejte opalovací kůry, popřípadě konzultujte s lékařem.

9) Nikdy nekombinujte v jednom dni opalování v soláriu s opalováním na slunci.

10) Před opalováním se nesprchujte.

- V těhotenství se opalování v soláriu doporučuje jen po konzultaci.

 

Ceník:

1 minuta solária    10 Kč